Potemnělá aréna laser games Praha je bezpečnější než paintball

.


Laser lidé považovali na konci 70. Let minulého století za převratný vynález, dnes nás prakticky ničím nedokáže ohromit. Používá se poměrně běžně v lékařství, k obrábění kovů, a slouží i jako účinné médium pro přenos dat.
Pojem laser game vznikl jakožto odvozenina od této technologie, přesto nemá s laserem nic společného. Ačkoliv je na první pohled světelný efekt těchto zbraní od laseru takřka k nerozeznání, jde „pouze“ o směrové LED diodové světlo o vysoké intenzitě. Všechny zbraně v arénách laser games Praha, a pochopitelně i v dalších městech, jsou tedy naprosto bezpečné. Každý zásah světelným paprskem lze přirovnat k osvitu baterkou, jež vám pochopitelně také neublíží.

DSC_0201

Přesto se tato hra řadí k adrenalinovým zábavám, a to velice fyzicky náročným. Lze ji připodobnit s trochou nadsázky k paintballu, kde se ovšem střílí želatinovými kuličkami a zásah tímto projektilem již na své kůži rozhodně pocítíte.
Hra probíhá zpravidla v suterénech, v potemnělých kójích, které mohou připomínat různé formy prostředí – kosmické lodě, jeskynní labyrinty, temné planety cizích solárních systémů, technické zázemí metra atd.

labyrint (15)

.

S čím se v této hře setkáte

  • Základ tvoří laserový (LED diodový) kanón, většinou jako replika samopalu nebo pušky, a elektronická tmavá vesta opatřená čidly, jež zaznamenávají každý zásah.
  • Součástí herního módu, kterých existuje mnoho typů, jsou opravdové překážky, různé nástrahy, co do prostředí dokonale zapadají (krabice, plechové sudy, zídky a ploty, přepážky, tunely).
  • Prostředí je obvykle velmi temné, napodobující noční bojovou akci, prostředí meziplanetárních stanic, kde se šetří energií, cizí nehostinné planety plné vetřelců.
  • Vyhodnocování úspěšnosti ve hře formou počítačových programů a ukazatelů skóre, takže máte přesný přehled, jak se vede vám i vašim blízkým (nepřátelům).
  • Bojovat lze jak každý s každým, tak i týmově, je možné bodování zaměřit na dobývání území, označování jednotlivých kót (bójí), přenášení kořisti nepřítele, strategické boje na křídlech s obětováním některých hráčů, boj o záchranu „královny“ a mnoho dalších variant.
  • Do arény by se neměli pouštět méně pohybliví a fyzicky neobratní lidé. Minimální výška postavy se doporučuje 130 cm, přičemž hmotnost tmavé vesty s čidly je zhruba 5 kg.

Potemnělá aréna laser games Praha je bezpečnější než paintball
3 (60%)2
.