Patchwork má své kouzlo

Řadíte se také mezi patchworkářky? Tento styl je velice výjimečný. Většinou se provozuje v domácích podmínkách za použití látek a ostatních potřeb. Při této metodě se sešívají různě velké kusy látek k sobě, aby vytvořily geometrický tvar nebo nějaký obrazec. Látky mohou být barevné. Většinou se jedná o různé druhy barviček, které se k tomuto účelu používají. Vše vypadá vesele a vy si doma díky této metodě můžete ušít deku a polštář. Nebo můžete vytvořit plátěné hračky pro děti, či si dokonce můžete ušít něco na sebe. Většina žen používá tento styl, když vyrábí nějaké přikrývky nebo nějakou jinou dekoraci. Ovšem ve fantazii se meze nekladou. Stačí k tomu látka, která bude vhodná pro tento styl a také pár ostatních potřeb, které k tomuto způsobu tvoření používáme.

šitíčko

Potřeby a ostatní pomůcky

Pomůcky na patchwork můžeme zařadit do jedné kategorie. V té se nachází spousta maličkostí a drobností, které při výrobě používáme. Některé jsou velice užitečné, bez některých bychom se vůbec neobešli.

Jakmile začnete, jistě si to zamilujete

Stačí jednou začít a už s tímto způsobem zábavy nechcete nikdy přestat.
Pomůckami se rozumí vše, co je ještě potřeba, aby se nám lépe a snadněji pracovalo, spíše abychom si ulehčili tuto naši malou zábavu. Tato práce totiž není tak úplně prací, ale musí především bavit. Teprve tehdy vytvoříme něco dokonalého a krásného. Jistě na výrobku pěkných vlastních věcí budete potřebovat i některé z následujících pomůcek. Jsou zde připraveny právě pro vaši potřebu, abyste si mohli usnadnit a zjednodušit vaši práci – zábavu.

deka


1. Řezací podložky
2. Řezací kolečka
3. Pravítka
4. Tužky
5. Mizící fixy
6. Křídy
7. Kružítka
8. Lepidla
9. Náprstky
10. Špendlíky
11. Zakladače šikmých proužků
12. Patentky
13. Svorky
14. Plastové zásobníky
15. Šitíčka
16. Organizéry
17. Kopírovací rádélka
18. Nůžky
19. Lepicí pásky
20. A mnohé další4.5/5 - (2 votes)