Ložnice, kterou budete milovat

Obývací pokoj, koupelna nebo kuchyně…místnosti, které v případě rekonstrukce přijdou na řadu mezi prvními. Ložnice povětšinou podobné štěstí nemá a v celkovém výčtu na ní přichází řada až jako poslední. Přitom je to právě ložnice, kde trávíme nejvíce času. Pokud vás tedy trápí špatný a nekvalitní spánek, možná bude na vině právě nekvalitní vybavení ložnice. Pojďte se inspirovat a vytvořte interiér, ve kterém se bude dobře usínat a ještě lépe probouzet. Není to až tak těžké, jako by se na první pohled mohlo zdát.

malá ložnice

Kvalitní matrace je základ

Pro kvalitní a ničím nerušený spánek potřebujeme i kvalitní matraci. Jenže jen málokdo věnuje spánku patřičnou pozornost. Pokud se budíte i několikrát za noc a během dne odpočíváte minuty, než si budete moci jít zase lehnout, je asi něco špatně! Přitom řešení může představovat právě pořízení nové matrace. Tu vybírejte ve specializovaném obchodě, kde vám prodejce jistě poradí. Každá matrace je jiná, rozhoduje tělesná dispozice i osobní preference. Rozhodně není pravidlem, že nejdražší matrace v obchodu musí být nutně i tou nejkvalitnější.

šatní skříň

Úložné prostory

Úložných prostor není nikdy dost, a pokud ložnice přímo nesousedí s prostornou šatnou, jsou vestavěné skříně na míru Sten-skrine.cz tou správnou volbou. Mají tu výhodu, že na rozdíl od typizovaných skříní, je možné je umístit i do zdánlivě malých a nevyhovujících prostor. Jen málokterá ložnice překypuje prostorem a využití výklenku nebo prostoru pod šikminou je více než příhodné.

Další nábytek

Ložnice by měla vždy působit vzdušným dojmem, proto to s nábytkem nebudeme příliš přehánět. Samozřejmě vždy záleží na dispozici, kterou ložnice nabízí. Krom postele a vestavěné skříně by zde ale mělo ještě vyzbýt místo na dva noční stolky, kosmetický stoleček s taburetem nebo komodu na uložení spodního prádla.