Dejte přednost kvalitní podložce na cvičení

Nemusíte být zrovna aktivními sportovci, abyste neznali podložky na cvičení. Zvláště tuto cvičební pomůcku oceňují ženy při protahovacím cvičení jako je jóga, pilates či jiné druhy strečinkového cvičení. Ale užijete ji i při aerobiku nebo kruhovém či kardio nebo jiném akčním tréninku.

Každé správně prováděné cvičení by mělo začínat zahřátím organismu, a to ať se jedná o posilování mužů v posilovně anebo různých druhů tréninků dívek a dam. Zahřáním organismu tak totiž předejdete poškození svalových vláken a rozehřejete vaše tělo na provozní teplotu, při které už můžete začít plně cvičit. A kdy jsou vhodné podložky na cvičení? Buď na nich ležíte či sedíte přímo při cvičení, a když ne, pak ji zajisté vždy používáte na závěr cvičení, kdy dochází k celkovému zklidnění, relaxaci a uvolnění a pomalému protažení svalů.

cvičenky joga

Ale karimatky přímo na jógu nebo pilates, jsou kapitolou samy pro sebe, protože ty používáme již od počátku cvičení, a proto potřebujeme, aby byly kvalitní, dobře přilnuly k podlaze, protože potřebujeme využívat stabilitu těla. Není nic horšího a rušivějšího při soustředěném cvičení, když nám karimatka ujíždí pod nohama!

karimatka cvičí

Naštěstí v současném světě a době si můžeme dovolit skutečně kvalitní yogamatky všeho druhu.

Je dobré vědět, pro koho ji kupujeme. Pokud ji chceme věnovat jako praktický dárek své kamarádce, zvažte, na jaký druh sportu ji bude využívat, zda je vhodná vyšší či nižší podložka na cvičení. Volte správnou tloušťku. Pokud je kamarádka štíhlejší postavy, doporučujeme vyšší pohodlnější podložku, aby ji netlačily klouby a neměla otlačená třeba kolena, a to proto, že u „hubeňourů“ chybí „tuková výplň“, která silnějším ženám nahradí právě i měkkou karimatku. U těchto žen můžete v klidu zvolit i nižší tvrdší karimatku.

Vezměte i v úvahu, zda se bude kamarádka dopravovat na trénink pěšky či dojíždí. Podle toho je také třeba volit váhu podložky na cvičení a připočítat i váhu obalu na karimatku nebo ji alespoň doplňte popruhy, do kterých podložku zavěsí a pohodlně přehodí přes rameno.

5/5 - (2 votes)